Kolczyki dla dziewczynki – jak je wybrać?

Każda dziewczynka, już od najmłodszych lat, marzy o tym, aby wyglądać pięknie i elegancko. „Jak mama”, co bardzo często powtarzają....Każda dziewczynka, już od najmłodszych lat, marzy o tym, aby wyglądać pięknie i elegancko. „Jak mama”, co bardzo często powtarzają. Nie każdy jednak typ biżuterii, będzie się nadawał do noszenia przez małą dziewczynkę. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli wybieramy biżuterię dla dziewczynki? Co dokładnie powinniśmy wziąć pod uwagę chociażby jeśli chodzi o zakup odpowiednich kolczyków dla małej damy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo w poniższym artykule.

Kruszec – to podstawa

Przede wszystkim, musimy dokładnie wiedzieć, z jakiego materiału dokładnie mają zostać wykonane kolczyki dla naszej młodej damy. Nie może to być żadne tworzywo sztuczne – istnieje bowiem ryzyko, że wystąpi u naszej małej pociechy reakcja alergiczna. Dobrze jest zatem zakładać na uszy dziecka kolczyki wykonane z czystych metali: takich jak na przykład złoto czy srebro. Wówczas, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest zdecydowanie mniejsze.

Po drugie – nie kupujmy dużych kolczyków

Dziecko jest z reguły bardzo ruchliwe. Biega, bawi się i nie zawsze zwraca uwagę na to, co ma na uszach. Dobrze jest zatem jako pierwsze kolczyki dla dziecka, wybrać takie, które przede wszystkim nie będą mu przeszkadzały w codziennym życiu. Najlepszym rozwiązaniem, są kolczyki na wkrętkę. Można je bowiem solidnie zacisnąć i zacisk ten, w żaden sposób dziecka nie boli, a co więcej, nie ma ryzyka, że kolczyk w trakcie intensywnej zabawy zwyczajnie odpadnie. Kolczyki na wkrętkę są zatem w przypadku rozwiązaniem niemalże idealnym.

Dziewczęce wzory – adekwatne do wieku

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór idealnego wzoru kolczyków dla naszej małej pociechy, jest wybór figur geometrycznych. Najczęściej są one małe, bardzo delikatne i co więcej – uniwersalne. Możemy jednak pójść o krok dalej, i zdecydować się na zakup kolczyków na przykład w kształcie kwiatka, truskawki czy innej rzeczy, która będzie pasowała małej dziewczynce. Z reguły jednak bardzo proste geometryczne wzory sprawdzają się w tej kwestii najlepiej.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Dokładnie tak , muszą być z dobrego kruszcu ,aby nie powodować chociażby alergii ,nie mogą być za duże .

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przydatny post, wielu mamusiom trzeba podrzucić do poczytania :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze! Całuję